.
"שם ונר" פרויקט הנצחה של הנספים בשואה
עמותת שם ונר מפעילה פרויקט "לכל שם יש נר" שנולד על מנת להנציח את זכרם של 6 מיליון הנספים בשואה. העמותה פועלת למען ייסוד מסורת לאומית חדשה של הדלקת נר נשמה, בכל בית, בערב יום השואה. מזמינים אתכם לקחת חלק
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 37
קרא עוד...
הורים יקרים ! כמדי שנה אנו מפעילים בביה"ס את פרוייקט השאלת ספרים לתלמידי שכבות ז' - י'.מטרת הפרוייקט לחסוך להורים כסף רב ברכישת ספרי לימוד וחוברות עבודה בנוסף לכך זמן יקר בחיפוש ובקנייה.הפרוייקט יוצר שוויוניות אצל התלמידים ומחנכם לשמור על ערכו וכבודו של הספר.
קרא עוד...
רשימת ספרי לימוד תשע"ו
‏מסע ישראלי שכבה יא'
קרא עוד...
ט' 2 ו-ט' 5 בביקור לימודי במשטרת אשדוד‏ — ב-‏‏‏‏תחנת משטרת אשדוד‏‏.
קרא עוד...
תלמידי כיתות ח' 4 וט' 4 מדריכים את כיתות ז' בנושא הרדיואקטיביות
קרא עוד...
קטיף תפוזים שכבה י' קבוצת שילר
קרא עוד...
כימיאדה שלב ב' בטכניון
קרא עוד...
תחרות הנואם הצעיר - שלב הגמר
קרא עוד...
אלעד גיטלמכר - כיתה יא-4 - מקום שישי ארצי!
קרא עוד...
אולימפיאדת מחשבים בהשתתפותם של תלמידי שכבה יא'
קרא עוד...
משפט מבוים בכיכובם של תלמידי שכבה י' בהנהגת אורלית
קרא עוד...
המשצים הבוגרים מעבירים פעולות לפשצים הצעירים.
קרא עוד...
בבית ספרנו כל ראש חודש מתקיים טקס ראש חודש, והפעם ציינו את ראש חודש שבט.
קרא עוד...
בבית הספר מתקיימת למידה רב גילאית בכימיה . בכיתות ח'4 וט'4 במהלך שיעורי כימיה ופיזיקה.
קרא עוד...
תחרות הנואם הצעיר ע"ש דורון דנקנר ז"ל
קרא עוד...
ביום ראשון, 24/1 נערך באולם התלמידים טקס לזכרו של תלמיד כיתה ח' 5 רמי יוספשוילי ז"ל, שנפטר לאחר מאבק במחלה קשה. לאחר הטקס המרגש נערך משחק כדורסל ידידותי בביה"ס
קרא עוד...
יא 4 בסדנת שוקולד
קרא עוד...
שבוע ואהבת לרעך כמוך
קרא עוד...
ח3 במועדון חרשים ולהקת שווים בבית לברון
קרא עוד...
כיתות ח התנדבו בגן עגור ועברו סדנה על נגישות ומוגבלויות
קרא עוד...
שכבה ז סליחות בבית כנסת
קרא עוד...
שכבה ז יום ספורט
קרא עוד...
כיתות י מעורבות חברתית
קרא עוד...
כיתות ז בפעילות של חינוך ימי מידי שבוע.שטים ונהנים
קרא עוד...
כיתות ז ערב אינטראקאטיבי
קרא עוד...
קבוצת הכדורגל של מקיף ג' נגד בית ספר עמל
קרא עוד...
כיתה יא 4 מבקרת בדוראד
קרא עוד...
טקס ראש חודש חשוון
קרא עוד...
טל טרוינה ואור ברקאי מקבלות את אור יקיר הנוער בטקס מרגש
קרא עוד...
עשרים שנה לרצח - הרצאתו של איש השב"כ לשעבר דביר קריב
קרא עוד...
מדליקים נר בחנוכיה של מקיף ג'!
קרא עוד...
כיתה יא 4 בסדנת שוקולד מתוקה‏.
קרא עוד...
‏ואהבת לרעך כמוך - תלמידי מקיף ג' מציירים‏.
קרא עוד...
ספריית מקיף ג   |  שנת לימודים תשע"ג   |  שנת לימודים תשע"ד   |  שנת לימודים תשע"ה   |  שנת הלימודים תשע"ו
השנה, ביום הזיכרון ה-18 שיחול ביום רביעי, י"ב חשוון, 16 באוקטובר, נדון בנושא "ובחרת בחיים". הנושא שואב השראה מהפסוק: "הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם, אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ--הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה; וּבָחַרְתָּ, בַּחַיִּים--לְמַעַן תִּחְיֶה, אַתָּה וְזַרְעֶך" (דברים ל, יט)
קרא עוד...
קידוש ראש חודש
פנינה גרי, המחברת, היא גם גיבורת הספר. היא לא כתבה על עצמה בגוף שלישי, גם לא אימצה כינוי. גיבורה בעל כורחה. זו אוטוביוגרפיה שיד הגורל הוליכה אליה. וזה מה שקרה: אהובה הראשון, עלי, כמעט בעלה, נפל ימים אחדים (16.3.1948) לפני טקס "הרי את" (25.3.1948), בשדה הקרב, במלחמת העצמאות. מי שבא אחריו, שלו נישאה (31.7.1949) ועמו הקימה משפחה, מת באישון לילה (קיץ 1987). היה זה רוברט, בוב, יהודי אמריקאי, עיתונאי, שלחם בעטו למען הקמתה של מדינת ישראל, אף עשה עלייה וחידד את עטו בעיתוניה. אחרי מותו שלפה מאי שם את טבעת הנישואים שהתייתמה וענדה אותה מעל הטבעת שזה עתה התאלמנה. "הרגשתי מוגנת. שניכם, שאהבתם אותי, ממשיכים ללוות אותי ולשמור עלי".
קרא עוד...
סוס אחד נכנס לְבָּר / דויד גרוסמןהופעת סטֶנדאַפּ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת, מתפוררת לעיני הקהל. בין אם הערב נשמט מידיו של הסטֶנדאַפִּיסט, ובין אם תוכנן מראש להיות כזה – הקהל שבא לבלות ולצחוק נדהם לקבל הופעה מסוג אחר לגמרי. האנשים היו קמים ועוזבים, או מורידים את אמן-הסטנדאפ הוותיק מן הבמה בשריקות בוז, אלמלא נמשכו כבחבלי קסם להציץ לגיהינום של אחר. הסטנדאפיסט דוֹבָלה גִ'י, הפכפך מרתיע ומקסים, חושף בערב הזה את השריטה של חייו – הבחירה המבעיתה והגורלית שנאלץ לעשות בין שתי נפשות קרובות. סוס אחד נכנס לבר הוא ספר סוחף, כתוב בתנופה ובגַעַש, על בגידות באהבה ובחברוּת, על אשמות שמבקשות גזר-דין. האמן נקרע בו בין חובתו לקהלו לבין חובתו לעצמו. לכן מתנהל הספר על קו הגבול המרוסק בין יסודות ומצבי-רוח ורגשות לא-מתיישבים. בדיחות מפולפלות מפלחות את האפיזודות הכי מעוררות חמלה, הזדהות ועצב. הבעות פנים מנוגדות חוצות זו את זו במעופן. דויד גרוסמן מגיע בספר זה לשיא חדש של כתיבה מופלאה, מלאת מתח ורגש עז, מלהיבה בהמצאותיה ובמורכבות שלה, וגם בתפירה העילית של פרטיה והסתעפויותיה.
קרא עוד...
איש ושמו אוֹבה הוא רומן מרגש, מצחיק וחכם, שמאפשר לקוראים להתבונן על העולם מבעד לעיניו של הזקן הנרגן מהבית הסמוך, ובה בעת להציץ אל תוך לבו. בתווך נפרשת במלוא הדרה האנושי והקומי דמותו הבלתי-נשכחת של אוֹבה: קצר רוח; מיואש מן המצב שהאנושות הגיעה אליו; כופר בטכנולוגיה ונוח לכעוס. אבל לנתיבים העמוקים שחרצו בלבו הזיכרונות והזמן חודרים עתה אנשים חדשים, עם מנהגים חדשים ובעיות חדשות, שנדמה כי מכל האנשים בעולם, דווקא אוֹבה הוא היחיד היכול לספק להן פתרון.
קרא עוד...
סיפורו המרתק של אחד הציורים היפים של המאה ה-20אן־מארי אוקונור מספרת על גלגוליו של דיוקן שצייר קלימט, שהוחרם בידי הנאצים, הוחבא במנזר ועמד במוקד משפט מתוקשר עד שנקנה בידי רון לאודר
קרא עוד...
לא תמיד יודעים מתי ואיך סיפורים נולדים. לפעמים, הם פשוט באים ומצטרפים לחייהם של כותבים וכותבות, קורמים עור וגידים, וכשמתסכלים עליהם פתאום ושואלים "מאיפה הגעת?" הם רק מסתכלים במן מבט תמים שאומר, "אני? אני תמיד הייתי פה. עכשיו שב וגמור לכתוב אותי!" לא זהו המקרה של "אגם הצללים", ספר הפנטסיה החדש לילדים ולנוער, מאת רוני גלבפיש. זה האחרון, כך ידוע ממקורות יודעי דבר (המחברת), החל את דרכו על מרפסת, בבית דו קומתי ברחוב בודנהיימר, בתל אביב.גלבפיש, שזהו ספרה השני, יודעת להגיד זאת, כיוון שבאותו יום התבקשה לכתוב סיפור לאסופת סיפורים בנושא "זמן". לא מעט סיפורים נכתבו, הוגשו ופורסמו באותה אסופה, אך ל"אגם הצללים" היה מסלול משלו לעשות. לדברי המחברת, כמעט מיד צף ועלה בה רעיון לסיפור שבמרכזו שתי תאומות ג'ינג'יות שנולדו בדיוק רגע לפני ורגע אחרי חצות. האם פרט זניח, לכאורה, כמו הפרש של רגע בלידה, יכול לשנות את גורלנו לעד, תהתה. הסיפור אמור היה להיקרא "הג'ינג'יות". אפילו משפט ראשון קפץ בראשה של גלבפיש, "אני עפה!", משפט שבסופו של דבר אכן פותח את "אגם הצללים".
קרא עוד...
ליה הרגישה לגמרי בסדר עם החיים. כשהחל החופש הגדול היא בכלל לא רצתה לקום מהמגבת שלה בים. בטח שלא תכננה להיעלם מהבית לכמה שבועות, ללבוש מחוך מגוחך, לברוח על נפשה מרודפים חסרי פנים, או מאספסוף זועם שדולק אחריה בתוך בוץ סמיך. היא לא ציפתה שתיאלץ לקפוץ על גבו של ענק מאיים במאבק על חייה, או תרים סוס בעזרת כוחות שלקיומם התוודעה רק לפני כמה ימים. וודאי לא חלמה שמישהו יעביר אותה בכוח המחשבה מסן דייגו לוונציה או לגרמניה, שתכיר חברים חדשים בעלי כוחות מסתוריים כשלה, או תצליח להוריד מבול בעזרת אנרגיית המחשבה. אבל לא הייתה לה שום שליטה על האירועים...
קרא עוד...
חדש בהוצאת "אריה ניר" – "צל ועצם", ספר ראשון בטרילוגיית הפנטסיה "הגרישה", מאת לי ברדוגולי ברדוגו, מאפרת אמנותית במקצועה, הפתיעה את עולם ספרות הפנטסיה עם ספרה הראשון, "צל ועצם", אשר פותח טרילוגיה בשם "הגרישה". בספר זה בראה המחברת עולם חדש ומרענן, הנשען, לשם שינוי, על התרבות הסלאבית ולא על התרבות האמריקאית או המערב אירופית. בעולם תרבותי זה שזרה ברדוגו את כל מה שאהבה מעולם הזוהר והתעתועים. התוצאה כנראה הייתה מרשימה למדי, כיוון שספרה הפך לרב המכר בינלאומי והזכויות הקולנועיות לטרילוגיה נרכשו על ידי דרימוורקס ומפיקי סרטי הארי פוטר!
קרא עוד...
ג'ון בוין הוא סופר אירי למבוגרים ולצעירים, עטור פרסים. ספרו הנער בפיג'מת הפסים נמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם ויצא לאור בישראל בהוצאת "ידיעות ספרים". אולפני מירמקס הפיקו סרט על פי הספר.המאייר אוליבר ג'פרס (הילד שאהב לאכול ספרים, הצבעים בשביתה ועוד) הוא אחד מהיוצרים האהובים והמצליחים בעולם לילדים. "סיפור כיפי ומעורר מחשבה על גילוי עצמי. ההומור והעדינות שבהם מעביר בוין את מסריו הופכים אותו לבלתי-נשכח ומענג בעת ובעונה אחת." Publishers Weekly
קרא עוד...
ספר מתח מבית היוצר - דיויד באלדאצ'י
קרא עוד...
בום! - ההבנה מכה בי בבת אחת. אני מסתכלת על הפרגוד שלא נע ולא זע, וביד רועדת מסיטה אותו הצידה.משה נשאר שוכב שם באותה תנוחה, בלי לזוז. שלולית ה"כאילו דם" שלצד ראשו אולי אפילו גדלה.משהו השתבש. זה לא "כאילו דם" - זה דם אמיתי.ברגע האחרון אני מצליחה לבלום את הצרחה שמאיימת לבקוע מהפה שלי.הלב שלי משתולל בתוך בית החזה וכולי רועדת.האם השומר, שמעמיד פני מת במשחק, מת באמת? כשרותם מתחילה לעבוד ב'משחקי בילוש' בהם המשתתפים באירועי הבר — בת מצווה פותרים תעלומות מההיסטוריה, היא חושבת שהבעיה שלה תהיה רק להפעיל את מערכת ההגברה במקום אחיה הצעיר ארז - סוג של פסק זמן מהמתחים והמריבות שבבית. אבל תעלומות מהחיים מתערבבות בתעלומות שבמשחק, ועל הדרך מסבכות את ארז . מסתבר שאין דבר כזה פסק זמן ממתחים ומריבות בבית, ורותם לא יכולה 'לצאת מהמשחק' כשאחיה הצעיר הולך ושוקע עמוק בצרות. פנינה אריאל טווה סיפור בלשים מרתק המתרחש ביישוב בשומרון, ופורשת לפני הקורא מערכת משפחתית פנימית מורכבת ומסוכסכת, העומדת בסתירה ליחסים שבני המשפחה משדרים כלפי חוץ.
קרא עוד...
הוא מתחיל במקום בו אתה או את נעשים חלק ממנו... ``הסיפור שאינו נגמר`` הוא סוג של פנטסיה: עלילה קסומה על נער בודד וגלמוד, שנכנס - באמצעות דפי הספר - אל ממלכה יוצאת דופן. שם, בארץ הדמיונית, אגב חיפוש רצוף סכנה והרפתקה, לומד בסטיאן מה מידת אומץ - ליבו. הוא גם לומד מה רבה יכולתו לאהוב.
קרא עוד...
הסיפור מתרחש באתיופיה, זמן קצר לפני "מבצע משה", שבמהלכו עלו לישראל יהודים רבים ממדינה זו. הוא מסופר מפיו של ממו, נער יהודי, בן למשפחה שחיה בכפר אתיופי ומתכננת לעלות לארץ. בכפר של ממו, כמו בכפרים אחרים באתיופיה, פועל מיסיון נוצרי, שעובדיו מנסים למשוך אליו נערים יהודים וכך ללחוץ על המשפחות היהודיות שימירו את דתן. בתגובה מחליטים הוריו של ממו לשלוח אותו אל אחותו הנשואה, שגרה במקום אחר. אולם מיד אחרי המסע הרגלי המפרך של ממו אל אחותו מתחיל מסע הרבה יותר קשה וארוך - המסע אל ארץ ישראל. וכך ממו, חלק מבני משפחתו, ויהודים אחרים עושים ביחד את הדרך הארוכה והמסוכנת אל גבול סודאן, שממנה יוכלו לעלות לישראל. באמצעות סיפורו האישי של ממו נפגש הקורא עם היופי והעדינות של חיי היהודים באתיופיה בימי שלווה, וכן לאימה ולסבל של תלאותיהם במסעם לישראל. הסיפור מסופר ברגישות ובאהבה רבה לעדה זו, ומקרב אליה את הקוראים. סיפור העלילה סוחף ומרגש, והתיאורים שבו ממחישים את המקום, הזמן והתרבות המיוחדת של העדה האתיופית.
קרא עוד...
חייה של טל אבידן משתנים ביום שהוריה מודיעים לה, שבתוך שבוע תעבור המשפחה ממקום מגוריה בשש השנים האחרונות בבסיס “חצרים“, בחזרה לרמת השרון. המעבר עבורה הוא דרמטי. קשה לה לעזוב את החברים, את תחושת הבית הפתוח והטבע האינסופי, ואת רועי, החבר הכי טוב שלה שמאוהב בה בסתר. ברמת השרון היא מגיעה היישר לזרועותיהן של ג‘ולי ושל עדן, חברותיה מכיתה א‘. זוהי תחילתה של תקופה רבת־שינויים עבורה: ההסתגלות לחיים בעיר, לסגנון הלבוש ולסגנון הדיבור, לסמארטפונים ולקבוצות הווטסאפ הסוערות. בנוסף לכל אלה היא מתאהבת בנער הכי מקובל בבית הספר - שון. זוהי התאהבות ראשונה שמובילה אותה לשליחת “סלפי אחד יותר מדי“. זהו הסלפי שאחריו חייה כבר לא ייראו אותו הדבר
קרא עוד...
תלמידים יקרים : מצעד הספרים יוצא לדרךמוזמנים לקרוא את הספרים המוצעים ברשימהולכתוב רשמים והמלצות
קרא עוד...
פעילויות ייחודיות בספריית מקיף ג'
תגובות: 0   צפיות: 194
חומרי לימוד לפי נושאים   |  המלצות לספרים   |  פעילויות ייחודיות בספרייה   |  פרשת השבוע
גאווה לאשדוד: תלמידת מקיף ג' זכתה במקום הראשון בתחרות הבנלאומית לחקר המוח 22.3.15
רינה סבוסטיאנוב מכיתה י' 4 במקיף ג' זכתה במקום הראשון בתחרות BRAIN BEE תחרות בינלאומית למדעי המוח, שהתקיימה באוניברסיטת תל-אביב. זו הפעם הראשונה שתחרות זו נערכת בארץ. רינה תייצג את מדינת ישראל בתחרות העולמית שתתקיים באוסטרליה. ראש העיר אשדוד כבר הצהיר כי בעקבות הזכיות האחרונות, עיריית אשדוד תממן את המשלחות שיצאו לייצג את ישראל ויביאו כבוד רב לעיר אשדוד
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
המתמודדת שלנו לתחרות מלכת היופי של ישראל- כנסו והצביעו למעיין קרן מאשדוד 5.3.15
מעיין קרן היא תלמידת כיתה יב' ממקיף ג' בעיר, לפני כשנה היא זכתה בתואר תגלית השנה בתחרות מלכת היופי של הדרום וכעת היא מתמודדת על מקום ב-16 הבנות הסופיות שיגיעו לתחרות מלכת היופי של ישראל
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 18
הצעיר שנפגע ממוט ברזל שעף מהרוח ופגע בראשו עבר ניתוח 8.1.15
שביט ספוז'ניקוב (17.5), תלמיד יב' בתיכון מקיף ג' באשדוד, הובהל אמש באמבולנס לחדר המיון בבית החולים קפלן עם פציעה במצב בינוני לאחר שפרגולה התנתקה מאחד הבתים והתעופפה לעברו, זאת לאחר שפגעה ב 3 רכבים חונים, ולכדה אותו תחתה בשל הרוחות העזות
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 5
טקס "ואהבת לרעך כמוך" במקיף ג' במסגרת שבוע החשיפה לבעלי מוגבלויות 3.12.14
גם במקיף ג' לקחו חלק בשבוע החשיפה לילדים בעלי מוגבלויות. אתמול, התקיים טקס "ואהבת לרעך כמוך", בו לקחו חלק ילדים מבתי ספר שונים ברחבי העיר. בטקס, שמו דגש על שילוב התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים בחברה מכלילה ומקבלת
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 14
מקיף ג' נמצא ברשימת בתי הספר הערכיים בישראל 8.9.14
היום פורסמה רשימת 208 בתי הספר הערכיים ביותר במדינת ישראל, מחצית מבתי הספר הם ישיבות או אולפנות, שלושה בתי ספר מאשדוד זכו להיכנס לרשימה היוקרתית: מקיף ג', מקיף א' ומקיף י'
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 4
מקיף ג זוכה בארבע מדליות בתחרות היזמים הצעירים 1.6.14
ביום שלישי האחרון התקיימה התחרות המחוזית של פרויקט "יזמים צעירים", במסגרתה זכו ארבעה מקיפים מאשדוד במקומות הראשוניים. מקיף ז' זכה במקום הראשון עם האפליקציה ללימודי אותיות ומספרים לפעוטות. אמי"ת ב' ומקיף ט' זכו במקום השני עם משחק קלפים בתחום איכות הסביבה וטאבלט למטבח. מקיף ג' במקום השלישי עם סל קניות רב פעמי המתקפל לגודל של ארנק. ארבעה מוצרים, ארבעה בתי ספר, ארבע זכיות וגאווה גדולה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
ספרות מקצועית מומלצת   |  סרטי קולנוע ותוכניות טלוויזיה   |  ספרות יפה מומלצת
אתרי אינטרנט בנושא לקות למידה-קשב וריכוז   |  יש עם מי לדבר
"שם ונר"
מידע לתלמידים
מה היה לנו...
מבחני מעבר/ התאמה
40 שנה למקיף ג
רשימות ספרים לשנת לימודים תשע"ה
טפסים
לוח מבחנים
מרחבים מקצועיים
קיימות
משלחת פולין
הכנה לצה"ל
בעיתונות
מקום בשבילי
מידע עירוני
 
 


יצירת קשר


כניסה למשתמש רשום|